Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nový tržní řád zakáže podomní a pochůzkový prodej

5. 9. 2013

Na klamání a okrádání především seniorů pod záminkou podomního prodeje reaguje novela tržního řádu, kterou schválila rada města 4. září 2013.

„Takzvaný podomní a pochůzkový prodej je na území Českých Budějovic nově zcela zakázán. Za každé porušení zákazu hrozí fyzickým osobám pokuta 30 tisíc korun, právnickým pak 200 tisíc. Setkají-li se lidé s těmito praktikami, mohou neprodleně volat bezplatnou linku 156 a kontaktovat strážníky městské policie, kteří na místě zdokumentují porušení vyhlášky a magistrát v následném řízení s těmito tzv. obchodníky naloží dle jejich „zásluh“ s tím, že při vyměřování pokut bude nekompromisní,“ konstatuje primátor Juraj Thoma, který návrh k projednání předložil.

"Kromě zneužívání důvěřivosti starších lidí, kteří se stávají vyhledávanou a nutno říci, že někdy i snadnou obětí, je odpudivé i to, že tito „obchodníci“ kazí pověst všem slušným prodejcům a dodavatelům služeb,“ uvedl dále primátor

Zákaz pochůzkového prodeje nebude vztahovat na prodej vstupenek na kulturní a sportovní akce před jejich zahájením, na prodej v rámci provozu např. letního kina, plovárny či na prodej v rámci dalších společenských akcí, které budou pořádány konkrétními pořadateli.

Nařízení nabývá účinnosti patnáctým dnem po jeho vyhlášení, což je 19. září 2013.