Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rekonstrukce komunikačního systému

3. 7. 2014

Včerejšího dne předána oficiálně s dodavatelem rekonstrukce komunikačního systému. Při té příležitosti byly projednány některé připomínky vlastníků, které se dostaly na mail nebo do schránky.   

1) upozornění na tiché zvonění - intenzitu zvonění u audiotelefonů je třeba individuálně nastavit na spodní hraně telefonu (vytištěny symboly zvonků), stejně tak je třeba podle potřeby nastavit audiovideotelefony 4 ovladači na spodku telefonu pro hlasitost, jas, kontrast a barvu
   
2) nový elektronický zámek je napájen stejnosměrnými 12V, původní byl napájen střídavými 220V. Při otevírání byl slyšet v telefonu a u dveří bzučák, dnes díky úpravě napětí není slyšet zvuk žádný. Při otvírání dveří je slyšet pouze cvaknutí zámku. Dveře je možné otevřít pouze v době, kdy držíte na telefonu symbol klíčku. Vlastníky, kteří reklamovali stav, kdy telefonem dveře neotevřeli, bude osobně kontaktovat firma RK ELEKTRO, aby případnou závadu bylo možné odstranit. Pokud to bude technicky možné, bude do obvodu zámku vložen bzučák 12V, aby bylo otevření dveří slyšet.

3) U videosystému je požadováno posunutí kamery z levé strany bloku zvonků na pravou, aby byl příchozí v kameře vidět i ve chvíli, kdy už drží kliku dveří a je mimo prostor zvonků.
   
4) Podle dohody dnes zaplacena 1/2 dohodnuté částky z faktury za rekonstrukci, zbytek proplatí SV po uplynutí měsíční zkušební doby.   

5) Do schránek Vám do konce tohoto týdne bude vložena informace o platebních údajích s částkou za telefon. Díky 15% dani DPH (původní propočet byl 20%) stojí audiotelefon včetně daně 680,- Kč (původně 708,- Kč), audiovideotelefon včetně daně 3625,- Kč (původně 3828,- Kč). Platbu je možné provést do konce července 2014 na účet SV, po dohodě s p. Koupalovou v jednom předem dohodnutém termínu do pokladny SV.

6) Další případné závady, které zatím nebyly uvedeny, oznamte do konce července 2014, než proběhne platba II. části faktury.   

7) Na instalované zařízení dodavatel poskytuje 24 měsíční záruku. Záruční listy uloženy u výboru SV.